Kingsong

Kingsong sai alkunsa kiinalaisesta elektroniikkayrityksestä, jotka alkoivat miettiä yksipyöräisten tasapainoskoottereiden suunnittelua jo vuonna 2012. Koska King Song oli aiemmin ollut mukana piirilevyjen suunnittelussa ja valmistuksessa kymmenen vuoden ajan, elektroniikan laatu ja siitä johtuva turvallisuus olivat heidän etusijalla. KS-yksipyöräiset on suunniteltu mukavaksi käyttää, ja kokemuksemme mukaan ne ovat myös todella luotettavia ja turvallisia. Koska heillä on paljon erilaisia ​​malleja, tässä on lyhyt yleiskatsaus kaikista uusimmista.

S20 Eagle

Kyseessä on tunnetun yksipyöräisten tasapainoskoottereiden valmistajan, Kingsongin uusin malli vuonna 2021. Tuote ei vielä ole virallisesti saatavilla, joten emme tiedä siitä paljoa, kuitenkin tarpeeksi, jotta olla innoissaan! Kingsong S20 Eagle on todennäköisesti 20” renkaalla ja jousituksella yksipyöräinen. Virallinen tieto saapuu 26. elokuuta.

Ennakkotilaukset 13. elokuuta alkaen.

KingSong S20 Eagle 

Kyseessä on tunnetun yksipyöräisten tasapainoskoottereiden valmistajan, Kingsongin uusin malli vuonna 2021. Tuote ei vielä ole virallisesti saatavilla, joten emme tiedä siitä paljoa, kuitenkin tarpeeksi, jotta olla innoissaan! Kingsong S20 Eagle on todennäköisesti 20” renkaalla ja jousituksella yksipyöräinen. Virallinen tieto saapuu 26. elokuuta.

Ennakkotilaukset 13. elokuuta alkaen.

18L/XL ja S18

S18 on Kingsongi üksrataste mudelite latest and gratest. Ühe esimese üksratta mudelina maailmas on S18 tagumises otsas näha amorti, mis pehmendab lööke ja aitab hoida kontakti ebatasase maapinnaga. Amort ja selle pesa kasutavad 200×57 standardit, mis tähendab, et amort on vajadusel ka vahetatav sama või mõne muu samas suuruses mudeli vastu. S18 välimus on diasinitud meenutama naked-stiilis mootorratast oma avatud amordi ja liigendite disainiga. Et üksratast trepist üles kanda, on S18 peal pikendatav sang, mis lülitab ratta automaatselt välja, kui seda tõsta. Lisaks ka automaatselt lülituv eesmine tuli, pehmendused ratta külgedel ja taga suunatuled ja pidurdustuli. Aku moodustavad 21700 elemendid, mis on akutehnoloogia tippsõna ja tagavad suure mahutavuse kompaktses kestas – ehk saab kaugele sõita, aga samas ratas ei muutu suureks ja raskeks.

18″ ratta ja 3″ laia rehviga on hea sõita linnas ja metsateedel – enne metsa minekut lihtsalt lase natuke rehvist rõhku vähemaks ja pidamist jätkub küllaga. Äpi kaudu saab muuta sõidutunnetust, vaadata sõidukiirust ja seadistada hoiatusmärguandeid.

KingSong S18 on uusin ja suurin kaikista Kingsong-malleista. Se on yksi ensimmäisistä yksipyöräisistä taspainoskoottereista maailmassa, jolla on toimiva iskunvaimennin! Koko pyörä liikkuu ylös ja alas iskunvaimennin näkyy yksipyöräisen takana. S18:n kuljettamista ja nostamista varten siinä on kahva, joka myöskin sammuttaa elektroniikan pyörää nostettaessa. Siinä on myös automaattinen etuvalo, pehmeät tyynyt sivuilla ja suuntavalot, jarruvalo ja akun virtatason ilmaisin takana. Akku on valmistettu 21700-tyyppisistä kennoista, jotka tarjoavat suuremman kapasiteetin kuin tavalliset 18650 kennot, joita yleensä käytetään yksipyöräisissä tasapainoskoottereissa.

18 tuuman pyörä, jossa on 3 tuuman rengas, sopii erinomaisesti ajamiseen ympäri kaupunkia, portaita alas ja metsässä. Päästä vain hieman ilmaa ulos, niin pitoa riittää hyvin epätasaisessa maastossakin.

Kingsong 18 muodostaa yhteyden sovellukseensa Bluetoothin kautta, jonka avulla käyttäjä voi säätää ajon pehmeyttä, LED-valoja ja varoitussignaaleja. Kuten kaikki Kingsong-mallit, 14D on varustettu Bluetooth-kaiuttimilla, jotta voit kuunnella musiikkia missä tahansa ilman, että tarvitsisi kantaa erillistä kaiutinta mukana.

Kingsong 18L ja 18XL puhul on tegu juba pikalt turul olnud ja tuntud töökindlusega ratastega. Maksimaalseks kiiruseks on 50km/h ning läbisõidu võimeks kuni 105km 18L mudelil ja kuni 150km 18XL mudelil. Sõidumugavust tõstab ka 18″ suurune ratas, tänu millele võib mure konarlikest ja auklikest teedest ära unustada. Kõik Kingsongi üherattalised on varustatud ka mobiiliäpiga, kust saab seadistusi vastavalt oma soovile modifitseerida ning sisseehitatud pikendatav käepide teeb ustava liikuriga poes ringi jalutamise muretuks.

Kingsong 18L ja 18XL ovat olleet jo pitkään saatavilla ja saavuttaneet hyvän suosion. Tämän yksipyöräisen huippunopeus on 50 km/h ja toimintaetäisyys 105km. Mukavuutta lisää myös 18-tuuman pyörä, jonka avulla voit unohtaa kuoppaiset ja epätasaiset tiet. Kingsong 16L muodostaa yhteyden KS-sovellukseen Bluetoothin kautta, jonka avulla käyttäjä voi säätää ajon pehmeyttä, LED-valoja ja varoitussignaaleja.

16X

Kingsong 16X üksratta 45km/h tippkiirus on saavutatud tänu 2kW mootorile, millele annab energiat 1554Wh aku. Nii suur aku annab ideaaltingimustes sõiduulatust kuni 150km – praktika näitab, et ca. 80kg inimene sõites mõõdukal kiirusel saab regulaarselt natuke üle 100km sõiduulatust. 16” ratta peale on mahtatud ka tavalisest laiem rehv, mis aitab ratast suurtel kiirustel paremini püsti hoida ja alguses harjutased tuleb sõiduoskus ka kiiremini kätte. Lisaks on 16” ratas kuldne kesktee, mida on lihtne manööverdada, aga samal ajal sööb ära väiksemad augud ja krobelise asfalti.

Nagu ka kõikidel teistel Kingsongi mudelitel, on 16X varustatud pikendatava käepidemega, millega ratast enda kõrval kaasas veeretada. Kui vaja ratast tõsta, siis lülitub mootor automaatselt välja, et vältida ratta pöörlema hakkamist.

Kingsong 16X ühildub üle Bluetoothi Kingsongi äpiga, mis võimaldab muuta sõidutunnetust, LED’ide värve ja seadistada hoiatusmärguandeid. Nagu kõikidel Kingsongi mudelitel, on ka 16X varustatud Bluetooth kõlaritega.

Kingsong 16X, yksipyöräinen, jonka huippunopeus 45 km/h on saavutettavissa 2kW moottorin ja 1554Wh akun ansiosta. Suuri akku takaa erinomaisen toimintaetäisyyden, jos ihanteellisissa olosuhteissa on 150km, mutta käytännössä 80kg painava käyttäjä voi kohtuullisella nopeudella ajaessa saavuttaa noin 100+ kilometrin etäisyyden. Sen 16 tuuman pyörässä on myös isompi rengas, joka tekee ajosta varmemman ja turvallisemman suurilla nopeuksilla. 16 tuuman renkaalla on helppo liikkua, mutta se selviää myös kuoppaisesta tiestä ja tekee ajosta sujuvan.

Kuten kaikissa KingSongin malleissa, myös 16X:ssä on nostettava kahva, jonka avulla on helppo kuljettaa pyörää vieressäsi. Kahvan nostaminen sammuttaa automaattisesti laitteen. 

Kingsong 16X muodostaa yhteyden KS-sovellukseen Bluetoothin kautta, jonka avulla käyttäjä voi säätää ajon pehmeyttä, LED-valoja ja varoitussignaaleja. Kuten kaikki Kingsong-mallit, 16X on varustettu Bluetooth-kaiuttimilla, jotta voit kuunnella musiikkia missä tahan

16S

Kingsong 16S on ideaalne transpordivahend neile, kes soovivad oma igapäevaseid toimetusi linnaliikluses või külavahel teha just üksrattaga. 35km/h tippkiirus on paras rahuliku sõidustiiliga inimesele. 75km sõiduulatust on piisavalt igapäevaste toimetuste jaoks – sõidukaugus sõltub tugevalt sõitja kaalust ja sõidustiilist. 16” ratas sobib ideaalselt linnas liiklemiseks. Ratas on kergelt manööverdatav, aga samas summutab väiksemad augud ja kehvemad teeolud. Kingsong 16S ühildub üle Bluetoothi Kingsongi äpiga, mis võimaldab muuta sõidutunnetust, LED’ide värve ja seadistada hoiatusmärguandeid.

Kingsong 16S – sähköinen yksipyöräinen tasapainoskootteri, joka on tarkoitettu käyttäjille, jotka tarvitsevat käytännöllisen ja mukavan laitteen ajamiseen ympäri kaupunkia tai tasaisessa maastossa. 35km/h huippunopeus tarjoaa rauhallisen, mutta nopean ajon paikasta toiseen. 75 kilometrin toimintaetäisyys tekee tasapainoskootterista täydellisen seuralaisen jokapäiväisessä toiminnassa. 16-tuuman pyörä on täydellinen liikkumiseen ympäri kaupunkia ja joskus jopa maastossa, sillä tämä yksipyöräinen selviää hyvin pienemmistä esteistä ja on hieman mukavampi kuin 14-tuuman mallit. Kingsong 16S muodostaa yhteyden sovellukseensa Bluetoothin avulla. Sovelluksessa käyttäjä voi säätää ajon pehmeyttä, LED-valoja ja varoitussignaaleja. Kuten kaikki Kingsong-mallit, 16S on varustettu Bluetooth-kaiuttimilla, jotta voit kuunnella musiikkia missä tahansa. 

KS 14M, 14D, 14S

Kingsong 14M ja 14D mudelite ülesehitus on peaaegu identne,  kui välja arvata erineva suurusega akud ja mootori võimsused. 14-seeriast on võimalik täpselt oma maitse järgi üksratas välja valida – kui tahta võimalikult kerget üksratast, siis sobib 14M ja kui vaja väikest, aga pika sõiduulatusega üksratast, siis sobib ideaalselt 14D. Oma võrdlemisi kerge kaalu tõttu on seda hea kaasas kanda ka neil, kellel jõud veel suurema üksratta peale ei hakka ja korpuse ülemisest osast välja ulatuva sangaga on KS 14 üksrattaid kerge endaga kaasas veeretada. 14” ratas sobib just kergemale sõitjale, kuna väiksem ratas võimaldab paremini manööverdada ja on üldiselt kergemini püsti hoitav, kui valgusfoori all seisma jääda või niisama puhkehetk võtta. Erinevalt paljudest teistest elektrilistest üksratastest, on KingSong 14 saadaval ka valges värvuses.

Kingsong 14M, 14D, 14S -mallit ovat melko samanlaisia, jossei oteta huomioon akkua ja moottoria. 14-sarjasta voit valita yksipyöräisen juuri sinun makusi mukaan – jos haluat kevyimmän mahdollisen mallin, 14M on sopiva, ja jos tarvitset pienempää mallia, mutta pitkällä toimintaetäisyydellä, valitse 14D. Suhteellisen kevyen painonsa vuoksi sitä on myös hyvä kuljettaa mukanaan matkalaukun tavoin kätevän nostettavan kahvan avulla.  14-tuuman monopyörä sopii erityisen hyvin kevyemmälle ajajalle, koska pienempi pyörä mahdollistaa paremman ohjaamisen ja on yleensä helpompi pitää pystyssä liikennevaloissa tai vain tauon aikana. Toisin kuin monet muut sähköpyörät, KingSong 14 on saatavana myös valkoisena.

Katso meidän videota, joka on kuvattu Kingsongin yksipyöräisellä!

Käytämme evästeitä verkkosivustollamme, jotta voimme tarjota sinulle parhaan käyttökokemuksen muistamalla mieltymyksesi sekä toistuvat vierailut sivustollamme. Napsauttamalla "HYVÄKSY" hyväksyt kaikkien evästeiden käytön. Lue lisää

Yksityisyyden katsaus

Tämä verkkosivusto käyttää evästeitä, joill...a parannetaan käyttäjäkokemusta sivustolla vieraillessa. Näistä evästeistä tarpeelliset evästeet tallennetaan selaimeesi, koska ne ovat välttämättömiä verkkosivuston perustoimintojen toimimisen kannalta. Käytämme myös kolmannen osapuolen evästeitä, jotka auttavat meitä analysoimaan ja ymmärtämään, miten kyseistä verkkosivustoa käytetään. Nämä evästeet tallenetaan selaimeesi vain suostumuksellasi. Sinulla on mahdollisuus kieltäytyä näistä evästeistä. Joidenkin evästeiden käytöstä kieltäytyminen voi kuitenkin vaikuttaa sivustomme käyttökokemukseesi.

Näytä lisää

Tarpeelliset evästeet ovat välttämättömiä verkkosivuston toimimisen kannalta. Tähän luokkaan kuuluvat vain ne evästeet, jotka takaavat sivuston perustoiminnot ja turvaominaisuudet eivätkä tallenna henkilökohtaisia tietoja.

Nämä evästeet eivät ole välttämättömiä verkkosivuston toiminnon kannalta, mutta tarjoavat henkilökohtaisempia ominaisuuksia muistamalla käyttäjän tekemiä muutoksia. Näiden evästeiden käyttöön tarvitaan asiakkaan antama suostumus.