Dualtron

Dualtron on Minimotorsin tunnetuin tuotemerkki. Dualtron-sähköpotkulauta on helposti tunnistettavissa kadulla suurista logoista, mustasta rungosta ja vihaisista muotoiluelementeistä. Kaikki Dualtron-potkulaudat on suunniteltu tuottamaan suurimman kiihtyvyyden ja huippunopeuden. Vaikka Suomessa sallittu nopeus on rajoitettu 25 km/h:iin, todelliset adrenaliiniriippuvaiset voivat testata Dualtroniaan esimerkiksi radalla.

Dualtron X

Dualtron X – elektritõukeratas, mis annab koheselt aimu Dualtroni brändi loomusest!

Tegu on Minimotorsi line-upi kõige võimsama, suurema, raskema, pehmema ning robustsema masinaga. Pigem on see masin segu mootorrattast, tulnukate õhulaevast ning ehk natuke ka tõukerattast. Kaaludes ligi 60kg ja sõites kuni 150km kaugusele, võib selle ebamaise sõidukiga ette võtta mis iganes lennuka sõidu. Stabiilse sõidu ning kiirendused tagab Dualtron X masinale kinnitatud lenksuamort. Nähtavuse ees hoolitsevad mitmed LED tuled nii külgedel, ees ja taga. Dualtron X on oma kogukuse juures ka volditav, aga üksinda seda tõsta jõuavad tõenäoliselt vaid tihedamad jõusaali külastajad. Dualtron X on lisaks kõigele muule varustatud ka ülimalt pehmete ning kvaliteetsete amortidega, mille sarnaseid vähemalt meile teadaolevalt ühelgi teisel elektrilisel tõukerattal kasutusel pole.

Unusta Kaboo Wolf Warrior, Techlife X9, Nanrobot D6+, Zero 11X või mõni teine “suurem” tõukeratas. SUUR on see, kus on Dualtron X!

Dualtron X – sähköpotkulauta, joka kertoo heti, millainen Dualtronin brändi on!

Dualtron X kruunataan uudeksi potkulautojen kuninkaaksi. Kyseessä on sähköpotkulauta, jota et voi nähdä edes unessasi. Se on tehokkain, suurin, painavin ja pehmein kone Minimotorsin tuotevalikoimassa. Ensisilmäyksellä saatat ajatella, että se ei ole enää sähköpotkulauta. Paino melkein 60 kg, huippunopeus jopa 100 km/h ja toimintaetäisyys jopa 150 km.  Vakaa ajo suuremmilla nopeuksilla ja kiihdytyksillä varmistetaan Dualtron X-koneeseen kiinnitetyllä jousituksella. Turvallisuutta lisäävät LED-valot huolehtivat sivuista, edessä ja takana! Jokainen ajattelee, että tätä potkulautaa ei ole mahdollista taittaa. Mutta kyllä tämä onnistuu. Emme kuitenkaan suosittele kantamaan sitä, ainakaan yksin!

Unohda Kaboo Wolf Warrior, Techlife X9, Nanrobot D6+, Zero 11X tai muu ”isompi” sähköpotkulauta. ISO on Dualtron X!

Dualtron Storm

Minimotorsi kõige uuem ja vahetatava akuga elektritõukeratas!

Minimotors on tulnud välja oma uue lipulaevaga Storm, mis on edasiarendus eelmise generatsioon võimsast Dualtron Thunderist. Selle eristab selgelt teistest Dualtroni mudelitest vahetatav aku ja on sellega ka meie poe seni ainus vahetatava akuga powertõuks. Lisaks on Stormi voltimismehhanismi tugevdatud, platvormil uus disain ja tugijalg robustsem. Pikalt dualtroni mudeleid vaevanud voltimismehhanismi loks on saanud lõpuks lahenduse – Stormi lenksu hoiab stabiilselt koos kaks kinnitust endise ühe asemel. Lihtsalt vahetatav aku annab selle kasutajale võimaluse, et masina laadimiseks ei pea tervet tõukeratast laadija juurde tuppa või korterisse tassima, vaid piisab ka aku kaasa võtmisest. Antud suurematele uuendustele lisandub veel uus disainiline lahendus ning nipet-näpet muid väiksemaid muutusi, millega Minimotors seekord tagasi pole hoidnud. Kõik need muutused viivad Dualtroni lipulaeva taaskord järgmisele tasemele ning pakuvad powertõuksi huvilisele uskumatu elamuse.

Minimotorsiin uusin sähköpotkulauta vaihdettavalla akulla!

Minimotorin uusin Powerpotkulauta – Dualtron Storm.
Dualtron Storm on tähän mennessä edistynein sähköpotkulauta, jossa on poikkeukselliset ominaisuudet ja monia parannuksia verrattuna edellisen sukupolven lippulaivaan Thunder. Vaihdettava akku antaa asiakkaille mahdollisuuden ladata akku erikseen koneesta. Ota vain akku mukaasi aina kun tarvitset ja unohda painavan potkulaudan kuljettaminen. Tämän lisäksi on Stormilla parannettu taittomekanismi, uusi muotoilu ja kunnon jalusta.

Koska Minimotors on ollut melko antelias uusien päivitysten kanssa, saatat löytää myös pienempiä ja isompia muutoksia suunnittelussa. Dualtron Stormin idea on yksinkertainen: antaa asiakkaille monipuolinen potkulauta, joka olisi tehokas, turvallinen, hyödyllinen, hyvin suunniteltu, älykäs ja kestävä.

Dualtron Ultra, Thunder ja III

Kuna Dualtroni mudeleid on palju, siis siin on välja toodud võimsaimad klassikalised DT mudelid. Uusim ja võimsaim nendest on Dualtron Ultra 2, mille 72V 35Ah aku ja Dualtronile omane järsk gaasikurv annavad sellele ülimalt järsu kiirenduse. Kõik mudelid on ekraanist ohtralt seadistatavad ja tõukeratta turvalisuse tagamiseks saab paigaldada ka sõrmejäljelugeja, mille abil ratast käivitada. 11-tollised rattad ja kaval hooldusvaba amortide süsteem aitavad sõitjat teel hoida ja mootorite suurt võimsust ”maha panna”.
Kõige parem viis saada teada, milline Dualtron sulle sobib, on tulla seda meie salongi proovima!

Koska Dualtron-malleja on monia, tässä luetellaan tehokkaimmat klassiset DT-mallit. Uusin ja tehokkain näistä on Dualtron Ultra 2, jonka 72 V:n 35 Ah:n akku tarjoavat erinomaisen kiihtyvyyden. Kaikissa malleissa on runsaasti asetuksia näytöllä, ja sormenjälkilukija voidaan asentaa pyörän käynnistämiseksi sekä potkulaudan turvallisuuden takaamiseksi. 11-tuumaiset renkaat ja älykäs huoltovapaa iskunvaimennin auttavat pitämään kuljettajan tiellä ja ”vähentämään” moottoreiden suurta tehoa.
Paras tapa selvittää, mikä Dualtron sopii sinulle, on tulla kokeilemaan!

Dualtron Eagle Pro, Mini ja Spider

Dualtron Mini on kompaktne, ent siiski hea valik peale Speedway Legeri või Mini4 Pro mudelit. Ideaalne neile, kes otsivad kompaktset, kuid siiski Dualtronile omast sõiduelaust. Varustusse on lisandunud ka jalatugi, mis kinnitatud jalaplatvormi taha. Antud lisa on sobilik pikemas kasuvus sõitjatele, kelle jaoks võivad mitmete teiste väiksemate tõukeratatest platvormid jääda liialt lühikeseks. Lisaks annab jalaplatvormi tugi mugava sõiduasendi kiirendustel ning suurematel kiirustel! Pika sõiduulatuse eest hoolitseb 52V ja 17.5Ah aku.

Dualtron Spider on tehtud ülikergest alumiiniumisulamist 7075 ja kasutatud on ka süsinik-kiudu. Erinevalt teistest 35-45kg kaaluvatest Dualtroni mudelitest on Spider vaid 20kg. See teeb ta maailma üheks kergeimaks 2-veoliseks tõukerattaks. Sellisena on teda hea lihtne trepist üles viia või auto pagasiruumi asetada. Arvestama peab, et Spideriga ei saa sõitma minna üle 100kg inimesed, Minimotorsi soovitusel on sõitja optimaalne kaal kuni 80kg.

Dualtron Eagle Prod Spideri suuremaks vennaks. Võimsamad mootorid, pikem platvorm, suurem läbisõit ning ka suurem tippkiirus teevad Eagle Prost ideaalse sõiduki nii metsas, kui ka kergliiklusteedel.  Lisaks mahub Eagle kenasti ära peaaegu iga auto pagasnikusse, ehk et probleemi seda masinat endaga autoreisile või maale kaasa vedad, ei eksisteeri! Lühidalt võib öelda, et Eagle Pro on tänu oma pikemale platvormile ideaalne valik pikemat kasvõi sõitjale, kes soovib läbida tõuksil pikemaid vahemaid kui Dualtron Spider lubab.

Dualtronin kevyemmät mallit – Mini, Spider ja Eagle Pro.

Dualtron Mini on kompakti, mutta hyvä valinta Speedway Legerin tai Mini4 Pro -mallien lisäksi. Täydellinen niille, jotka etsivät kompaktia mutta silti Dualtron-tyylistä potkulautaa. Mukana on myös jalkatuki, joka on kiinnitetty dekin takaosaan. Dekin tuki tarjoaa mukavan ajoasennon kiihdytyksillä ja suuremmilla nopeuksilla! 52 V:n ja 17,5 Ah:n akku hoitaa pitkän toimintaetäisyyden.

Dualtron Spider Dualtron Spider on Minimotorsin erittäin kevyt, mutta tehokas sähköpotkulauta. Se on valmistettu ultrakevyestä alumiiniseoksesta, magnesiumista ja hiilikuidusta. Toisin kuin muut Dualtronin mallit, joiden paino on 35–45 kg, Spider painaa vain 20 kg. Tämän ansiosta sen kantaminen on erittäin helppoa. Dualtron Spider on perinteisen tehokas.

Dualtron Eagle Prod pidetään Spiderin isoveljenä. Tehokkaammat moottorit, pidempi dekki, suurempi kilometrimäärä ja myös korkeampi huippunopeus tekevät Eagle Prosta täydellisen ajoneuvon sekä metsään että kaupunkiin. Lisäksi Eagle sopii mukavasti melkein jokaisen auton tavaratilaan, joten ei ole mitään ongelmaa ottaa tämä kone mukaasi automatkalle tai maaseudulle! Lyhyesti sanottuna pidemmän dekin ansiosta Eagle Pro on hyvä valinta pidemmille käyttäjille, myös niille, jotka haluavat matkustaa pidempiä matkoja kuin Dualtron Spider sallii.

Speedway

Speedway seeria tõukerattad on loodud olema Dualtroni ”taltsutatud” väikevennad. Suure aku ja võimsa mootriga, on Speedway mudelid oma suuruse kohta väga tugevate näitajatega ja säilitavad endas ka Minomotorsi muudele toodetele omase agressiivse välimuse. Lisaks on Speedway kõiki mudelid saadaval valges ja mustas värvuses.

Speedway 4 ja Speedway 5 puhul on nimes numbritel väike vahe, aga sisult on rattad täiesti erinevad. Speedway 4 on kergem, ühe mootoriga ja 60km sõiduulatusega. Speedway 5 samas kahe mootoriga, peaaegu 8kg raskem ja 75km sõiduulatusega. Uuemal, viiendal, mudelil on uuendatud ka amorte, porilaudu ja muid pisidetaile.

Speedway Leger on Minimotorsi poolt loodud olema võimalikult kompaktne ja kerge igapäevaseks liiklemiseks kasutatav tõukeratas, mille puhul on säilitatud hea tippkiirus ja sõiduulatus.

Speedway-sarjan potkulaudat ovat hieman kevyempiä ja pienempiä pikkuvelijä Dualtronin perheessä. Ison akun ja tehokkaan moottorin ansiosta ne kuitenkin säilyttävät Dualtronin tyylin ja aggressiivisen muotoilun. Kaikkia Speedway-malleja on saatavana valkoisena ja mustana.

Speedway 4 ja Speedway 5 – pieni ero nimissä, mutta pyörät ovat sisällöltään täysin erilaisia. Speedway 4 on kevyempi, yhdellä moottorilla ja 60 km:n toimintaetäisyydellä. Speedway 5 kahdella moottorilla, melkein 8 kg painavampi ja 75 km:n toimintaetäisyydellä. Uudempi, viides malli on myös päivitetty iskunvaimentimilla, lokasuojilla ja muilla pienillä osilla.

Speedway Leger on Minimotorsin pienin malli. Hyvin kompakti ja kevyt potkulauta sopii kivasti jokapäiväiseen liikkumiseen kaupungilla.

Käytämme evästeitä verkkosivustollamme, jotta voimme tarjota sinulle parhaan käyttökokemuksen muistamalla mieltymyksesi sekä toistuvat vierailut sivustollamme. Napsauttamalla "HYVÄKSY" hyväksyt kaikkien evästeiden käytön. Lue lisää

Yksityisyyden katsaus

Tämä verkkosivusto käyttää evästeitä, joill...a parannetaan käyttäjäkokemusta sivustolla vieraillessa. Näistä evästeistä tarpeelliset evästeet tallennetaan selaimeesi, koska ne ovat välttämättömiä verkkosivuston perustoimintojen toimimisen kannalta. Käytämme myös kolmannen osapuolen evästeitä, jotka auttavat meitä analysoimaan ja ymmärtämään, miten kyseistä verkkosivustoa käytetään. Nämä evästeet tallenetaan selaimeesi vain suostumuksellasi. Sinulla on mahdollisuus kieltäytyä näistä evästeistä. Joidenkin evästeiden käytöstä kieltäytyminen voi kuitenkin vaikuttaa sivustomme käyttökokemukseesi.

Näytä lisää

Tarpeelliset evästeet ovat välttämättömiä verkkosivuston toimimisen kannalta. Tähän luokkaan kuuluvat vain ne evästeet, jotka takaavat sivuston perustoiminnot ja turvaominaisuudet eivätkä tallenna henkilökohtaisia tietoja.

Nämä evästeet eivät ole välttämättömiä verkkosivuston toiminnon kannalta, mutta tarjoavat henkilökohtaisempia ominaisuuksia muistamalla käyttäjän tekemiä muutoksia. Näiden evästeiden käyttöön tarvitaan asiakkaan antama suostumus.