Mis teha, kui tasakaaluliikur on katki?

Mida teha kui liikur ei lülitu sisse, ei tasakaalustu või ei sõida nagu peaks?
NB – video allpool.

Tasakaaluliikurid on üsnagi töökindlad, aga aeg-ajalt juhtub ka nendega probleeme. Nagu iga teise liikuva seadmega. Milliseid probleeme on remondimehed kuulnud? – “Aku ütles üles, või ei laadi. Liikuril kadus ära tasakaalu “oskus”. Üks ratas enam ei pööra. Liikur hakkas “perutama”. Rehv läks tühjaks. Enam ei saa muusikat kuulata.”  Vaata oma liikur enne kevadet üle, ja kui on vaja hooldust, siis tasub see juba praegu ära teha.  

Vaatame nüüd lähemalt, millised on probleemid ja kas neile ka ise võib lahendust leida.  Kui su liikur elumärke ei ilmuta, mida siis teha? Alustama peaks laadimisest, sest võib olla on aku lihtsalt tühjaks saanud.  Kui laadides läheb laadija korpuses põlema punane tuli, siis hakkas aku laadima. Laadi kuni tuli muutub roheliseks. Kui tuli jääb algusest peale roheliseks, on suure tõenäosusega probleem akus. Siis pole muud kui tuua liikur hooldusse.

Mõned soovitused laadimisega seoses: ümmargusel laadimispistikul on välisküljel üks soon, mis peab sobituma liikuri korpuses oleva pesa soonega.  Pane need kohakuti ja siis suru pistik pesasse.  Valesti kohakuti pannes ja liigset jõudu tarvitades võid pistiku ära lõhkuda.

Kui juhtub, et laadija tuli jääb roheliseks, siis võib olla ka muid põhjuseid peale aku. Näiteks võib olla põhjus laadijas. Kui on käepärast teine laadija (NB! samade parameetritega nagu originaallaadija), siis võid ise proovida, kas teise laadijaga hakkab liikur laadima.

Põhjuseid võib olla ka muid, neid siin üles loetleda kõiki ei jõua. Aga kui liikur sisse ei lülitu, laadijas põleb laadimise aja roheline tuli, siis on otstarbekas lasta liikur spetsialistidel üle vaadata. 

Mis probleemid võivad veel esineda? Võib juhtuda, et liikur võtab voolu sisse, aga peale astuda ei saa, sest liikur ei tasakaalustu. Sel juhul tuleks proovida liikurile restart teha. Restardi tegemiseks lülita liikur välja. Siis hoia näppu sisselülitamise nupul kuni punane tuli hakkab liikuri pedaalide vahel vilkuma. See võtab ca 10 sekundit aega.  Seejärel lülita liikur välja ning siis uuesti sisse.  Kui restart õnnestus, tasakaalustab liikur end uuesti.  Kui ei õnnestunud, siis võib restarti korrata.  Kui ikka ei õnnestu, siis tuleb liikur hooldusse tuua.  Restarti tasub proovida ka juhul kui liikur on ebastabiilne ja nö perutab jalgade all või ootamatult enam ei tasakaalustu. Restardi kohta lühikest videot vaata siin.

 .

Mõnikord üks ratas ei võta enam vedu. Siis võiks samuti proovida restarti. Mõnikord on see aidanud. Kui mitte, tasuks hooldusspetsialisti poole pöörduda.

Probleeme võib olla mitmeid.  Kindlasti ei tasu liikurit seetõttu kohe ära visata kui ta eluvaimu sisse ei võta. Kui garantiiaeg kehtib, siis otsi üles garantii jaoks vajalik dokument (ostutšekk/arve) ja võta ühendust liikuri müünud firmaga. Kui oled ostnud liikuri Hiinast või mujalt kaugest internetipoest, siis on garantii tingimused vaja järele uurida. Tihtipeale võib see osutada keerukaks, kalliks või lausa võimatuks.  Võib vabalt olla, et Eestis kohapeal osutub tavaline remont odavamaks ja kiiremaks.

 
SULGE
show blocks helper

Tootekategooriad

FILTREERI HINNA ALUSEL

FILTREERI KAALU ALUSEL

FILTREERI BRÄNDI ALUSEL

Võrdle
Add to cart