KKK

Kui teil on küsimus, millele vastust Te siit ei leia, saate meiega ühendust võtta telefoni, kontaktivormi, e-maili või Facebooki kaudu

Jah, saab, kuid… Elektrilisel tõukerattal on vähemalt ühe ratta sees mootor, mis tõukeratast edasi viib. Kui mootorit mitte kasutada, siis toimib see kerge pidurina. Kui kõvasti mootor pidurdab, varieerub seinast seina ja oleneb spetsiifilisest mootorist. Kõige lihtsam on meie kogemuse järgi lükata E-Twow tõukerattaid, mille puhul mootori pidurdust pole praktiliselt märgatagi. Muidugi on need ka ühed kõige kergematest ja kompaktsematest tõukeratastest, mis viibki meid järgmise faktorini.

Teiseks kõige suuremaks mõjutajaks tõukerataste lükkamise puhul, on nende raskus. Mida raskem on tõukeratas, seda raskem on seda ka jalaga lükata.

Kolmas mõjutaja tõukeratta lükkamise efektiivsuse juures on jalaplatvormi kõrgus. Kui jalaplatvorm asub madalal, nagu tavaliselgi tõukerattal, on seda küllaltki mugav lükata. Mida kõrgemale tõuseb platvorm, seda raskem on ka tõukeratast lükata.

Kokkuvõtteks: kõiki elektrilisi tõukerattaid on võimalik lükata (ka kõige jurakamaid), kuid kui mugav ja lihtne seda teha on sõltub mootorist, kaalust ja kabariitidest.

Kõige kiiremat tõukeratast, määratleme meie kõige kiirema kiirenduse, mitte tippkiiruse poolest. Võib küsida, et miks nii. Põhjus on väga lihtne: teatud kiirusest kiiremini, ei ole tõukerattaga sõitmine mitte kuidagi mõistlik. Mõistlik ei ole see juhile ega kaasliiklejatele, tõukerattad ei ole selle jaoks lihtsalt tehtud. 

Kiirenduse poolest on üksteisele väga lähedal kaks tõukeratast: GPad F3 Max ja Dualtron Thunder. Kohe nendega samas klassis laiavad ka GPad F3 ja Dualtron Ultra. Kasutajasõbralikkuse ja disaini poolest, on siiski Dualtron kindlasti GPadi tippmudelitest üle.

Kõige odavamad elektrilised tõukerattad on sobilikud lastele, aga kindlasti mitte täiskasvanutele! Hinna poolest pasitab kohe silma GPad Lite seeria, mille puhul on valikus ka suurema rattaga mudel, mis on natuke kallim. Need on lastele sobilikud tõukerattad, millega on mugav sõpradega siledal asfaldil kulgeda.

Siiski, tasub meeles pidada, et nagu iga teise asjagagi elus, kõige odavam ei ole kunagi kõige parem variant.

Kui rääkida kompaktsusest, on Voltride poes ainult üks õige vastus – E-Twow. Rumeenias disainitud tõukerattad näevad väliselt välja peaaegu täpselt samasugused nagu tavalised tõukerattad. Siiski, on neis peidus mootor, aku ja kõik muu, mis paneb ühe elektrilise tõukeratta sõitma. Samuti on neil ees ja taga vedrustus. Seal juures tasuks mainimist, et E-Twow vedrustus on üks parimaid kogu tõukeratta maailmas. E-Twow kõik tõukerattad on ehitatud samale raamile – muutub ainult sisu. 

Eestis ei ole vaja elektrilise tõukerattaga sõitmiseks lube. Samuti ei ole vaja elektrilisel tõukerattal registreerimistunnust, kui tegu ei ole just istmega tõukerattaga. Istmega tõukerattal on vaja registreerimistunnust. 

Elektrilise tõukerattaga liiklejat käsitleb praegune liiklusseadus kui jalakäijat. Rangelt võttes tähendab see, jalakäijate tee puudumisel, tuleb liigelda auto tee vasakul tee peenral. Iseenesest mõistetavalt, ei ole see mõistlik, arvestades seda, et enamik elektrilise tõukerattaga sõitjaid liigub sama kiiresti kui jalgratturid. Kõnniteel tuleb liigelda jalakäijate kiirusel või neid ohustamata kiiremini.

Elektrilise tõukerattaga sõites ei pea kandma kiivrit, samuti ei ole kehtestatud ühtegi vanusepiirangut. Samas on kiivri kandmine meie poolt soovituslik.

Meie ei soovita sõita ühegi meil müüdava tõukerattaga vihmaga või vesisel teekattel. Reaalsuses ei tee natuke märja teekattega sõitmine midagi, kuid nagu jalgrattagagi, ei ole see tootele hea. Laagrid saavad kannatada, kui vesi satub neisse ja samuti ei tee vesi ka muudele komponentidele just pai. Kui tõukeratas tuuakse remonti ja ilmnevad vee jäljed või kahjustused, lõpetab garantii kehtimise.

Iga elektrilise sõiduki kõige olulisem komponent on selle aku. Aku õige hooldamine ja hoiustamine pikendab märgatavalt selle eluiga ning kokkuvõttes muudab sõiduki omamise ka rahaliselt odavamaks.

Akut ei tasu täiesti tühjaks sõita – kõige mõtekam on laadima panna see ~10% juures, et aku elemendid ei peaks taluma alapinget.

Samuti pikemal hoiustamisel tasub aku pooltäis laadida ning seda uuesti teha iga 2-3 kuu tagant kui ta pikemalt seisma on jäetud. Põhjuseks on jälle optimaalse pinge hoidmine aku elementides, mis aitab vähendada aku mahutavuse järk-järgulist vähenemist.

SULGE
show blocks helper

Tootekategooriad

Hind

Sõiduulatus (km)

Kaal (kg)

Brändid

Võrdle
Add to cart